Harry Potter a fénixův řád♥

29. května 2009 v 17:10 | Romišek :-) 13 |  Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád

//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ window.google_render_ad(); //]]>
Harry Potter a Fénixův řádJeště ani nezačala škole a Harry Potter už zase větří trable. Vše se odehraje, když Dudleyho napadnou všemi obávaní Mozkomorové. Harry se snaží zachovat klid a použije kouzlo, aby Dudleyho zachránil. Je si samozřejmě vědom, že používáním kouzel v mudlovském světě porušuje řád Bradavické školy. Na to ale Harry nebere ohled a Dudleyho zachrání. Jeho příbuzní u kterých Harry bydlí jsou samozřejmě otřeseni a velmi rozlobeni. Harryho za použití kouzel v nečarovném světě vyloučí ze školy čar a kouzel v Bradavicích, což pro Harryho znamená všechno. Později se setkává se svými přáteli Ronem a Hermionou. Vše se nakonec vysvětlí a tak je Harry do školy znovu přijat, Brumbál si totiž myslí, že Mozkomorové nebyli pravý a že vše byla jen past na Harryho.
Překvapením v Bradavicích je nová učitelka, která Harrymu tropí samé naschvály a nepříjemnosti, zlatý profesor Snape, to se patrně Harrymu honí hlavou. Harryho provází tajuplný sen, ve kterém se mu zdá, že byl napaden jeho kmotr Sirius Black. Protože se již ve svých snech přesvědčil, že jsou předzvěstí něčeho špatného, rozhodne se Harry Potter jednat.

Harry Potter a Fénixův řád film

Harry Potter a Fénixův řádV originále se film jmenuje Harry Potter and the Order of the Phoenix. Natočil se v roce 2007 a je dlouhý celkem 138 minut. Opět vznikal v koprodukci Velké Británie a USA. V českých kinech měl premiéru 19.07.2007. Film obsahuje celou řadu fascinujících efektů. Režie se tentokrát ujal David Yates. V roli Harryho Pottera uvidíme opět naši známou celebritu kterou je Daniel Radcliffe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.