Lexikon mýtů a legend♥

24. května 2009 v 10:31 | Romišek :-) 13
Lexikon mýtů, legend a neuvěřitelných faktů
David Colbert za pomoci Joanne Kathleen Rowlingové sepsal knihu Kouzelný svět Harryho Potera, plnou zajímavostí, jako například původ jmen i spoustu jiných souvislostí....
Co jste si možná nedali do souvislostí, ale mohlo vás to napadnout: například význam jmen některých hrdinů, původ a výskyt nejrůznějších fantastických zvířat v Harryho příbězích, podobnost některých jeho dobrodružství s jinými legendami a mýty. Baví vás pátrat po dalších tajemstvích?
Pak neváhejte a zalistujte v tomto lexikonu mýtů, legend a neuvěřitelných faktů. Poučíte se, pobavíte a možná naleznete inspiraci i k vlastním odhalením, která třeba autorovi tohoto kratochvilného slovníku unikla.
Chcete-li se dovědět, proč alchymisté doopravdy hledali Kámen mudrců, zda zaklínadlo "Avada Kedavra" je skutečnou kletbou či zda baziliškové jsou jen velcí hadi, sáhněte po lexikonu Kouzelný svět Harryho Pottera. Dozvíte se též, jak chytit jednorožce, odkud pocházejí všechna ta zvláštní jména ze světa kouzelníků, proč se kentaurové vyhýbají lidem, zda čarodějnice odjakživa létají na košťatech a mnoho dalšího. Lexikon je nutností pro každého "potterologa".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 5. června 2009 v 20:52 | Reagovat

thle knížk mám a nedám na ní dopustit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.