Červen 2009

Co všechno bude chybět?

30. června 2009 v 20:00 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Princ dvojí krve
Jak už je vidět z traileru, přibude pár akčních scén, jako je zřícení mostu nebo napadení domu Weasleyů. Ale už nějakou dobu kolujou fámy, nějaký už i neoficiálně potvrzený, že i spousta scén z knihy- a to i důležitejch a emotivních- bude na plátně chybět...
Jedna z fám, která je asi fakt jenom fáma- místo Billa bude napadenej jeho táta Pan Weasley.
Tomu se mi ani nechce věřit... Ale skoro jistý naopak je, že bude v Bradavicích po vraždě Brumbála chybět ta velká bitva, kdy po sobě všichni metaj kletby. To je sice škoda, ale takovýhle třičtvrtěhodinový bitvy si až až užijem v závěru relikvií.
A chybět by měl Brumbáluv pohřeb.. Je to sice nepotvrzený, ale stejně, taková scéna by mi chyběla, kde se sejdou všechny známý postavy, a bylo by to fakt hezký zakončení... No, můžem jenom doufat že nás Yates o moc neochudí...


...snad ná neochudí alespon o tzen pohřeb:(

Hermiona Grangerová:)

30. června 2009 v 19:58 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥

♥Hermiona Grangerová♥


Jméno: Hermione Jane Granger
Přezdívka: Hermy
Narozeniny: 19 Září
Barva očí: Hnědá
Sourozenci: Žádní (Ale JKR přemýšlela o tom, že by mohla mít mladší sestru)
Koníčky: Čtení, dělání domácích úkolů, SPOŽUS, hádání se s Ronem
Rodiče: Oba mudlové - zubaři
  • Pochází z mudlovské rodiny zubařů a je to typická šprtka. Od chvíle, kdy
    Harry a Ron zjistí, že jeji pečlivě nabiflované vědomosti jsou nezbytné k tomu, aby svá dobrodržství přežili, je z nich nerozlučná trojice.
  • Hermioně je sice porušování školního řádu proti mysli, ale při záchraně kamarádů je ochotná překročit jakýkoliv zákaz. Hagridovi dokonce pomůže při záchraně zakázaného hypogrifa Klofana.
  • Na rozdíl od knížní předlohy je Hermiona od prvního dílu hezká. V knížce má příliš velké zuby, předkus a velký nos. Při přípravě mnoholičného lektvaru se jí však to kotlíku dostal kočičí chlup a ona sama se v poloviční kočku proměnila. Při napravovacím kouzlu se z ní stala kráska.
  • Jejím čarodějním zvířetem je koucour Křivonožka.
  • Je horlivou zastánkyní práv domácích skřítků a na jejich obranu založila Společnost pro podporu občanské životní úrovně skřítků [SPÓŽUS].
  • Nejhorší dosavadní scéna před kamerou pro Emmu byla ta se žabákem Trevorem školního poplety Nevilla:"Neville ke mě přišel s trevorem a zeptal se mě jestli mu nechci dát před spaním pusu. A já jsem se pokaždé začala hrozně smát :D" otřásá se Emma ještě teď při vzpomínce na natáčení smích. "Ten záběr jsme museli opakovat asi osmkrát, než jsem ho zvládla :D"

Učitelé Bradavic:)

30. června 2009 v 19:47 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥
Brumbál.....Ředitel Školy Čar a Kouzel v Bradavicích, v šestém díle vyučuje na soukromých hodinách Harryho. Ukazuje mu v myslánce vzpomínky, které získal velmi pracně od lidí, kteří znali Voldemorta osobně :)
Minerva McGonagalová....Zástupkyně ředitele Čar a Kouzel v Bradavicích a dále také profesorka Přeměňování a ředitelka koleje Nebelvíru...Je velmi cílevědomá, dokáže se přeměnit v kočku (tj snad jasný když učí přeměnování ne? :-)

Madam Hooch.....Profesorka Létání, Rozhodčí při Famfrpálu. Jedna z oblíbených profesorek Harryho :)
Remus Lupin.....Profesor Obrany Proti Černé magii(v díle "Harry Potter a Vězeň z Azkabanu")...je to vlkodlak, ale ne vlastní vinou. Když mu bylo asi 5 let, pokousal ho vlkodlak zvaný Šedohřbet. Lupin ho dokonce litoval, protože, když zjistil jak je přeměna bolestivá, řekl si že se Šedohřbet nemohl ovládnout, a že to nevydržel a pokousal ho :(
Rubius Hagrid....Šatnář, klíčník a Hajný v Bradavicích a v díle "Harry Potter a Vězeň z Azkabanu"se stal Profesorem v předmětu Péče o Kouzelné tvory... Je strašně citlivý, má všechny rád (s vyjímkou Smrtijedů a Voldemorta). V sruhém díle měl draka, kterého ale Brumbál poslal do Rumunska do dračí kolonie. V prvním díle se staral o tříhlavého psa "CHLOUPKA" ....no sem viděla co to byl za chloupek :-D ...tedkom se stará o akromantuli Aragoga, který bohužel zemře v 6. díle:(
Severus Snape....Profesor Lektvarů a později i profesorem Obrany Proti Černé Magii (v díle "Harry Potter a Princ Dvojí Krve") a také ředitel koleje Zmijozelu...nenávidí Harryho stejně jako nenáviděl jeho otce a Poberty. Avšak miloval jeho matku Lilly. To proto je v Bradavicích doposud a neodešel dávno, je Brumbálův špeh, ikdyž to až do poslední chvíle jeho života vypadá, že pracuje pro Voldemorta. ...Vždyt přece zabil Brumbála ne?...ale ne...no nic více až uvidíte ve filmu :)
Flitwick nebo-li česky Kratiknot.....Profesor Kouzelných formulí a také ředitel koleje Havraspáru...v prvním díle naučil Harryho, Hermionu a Rona kouzlo Vingaldium Lewiossa. , to donutí předměty levitovat tzn. vznášet se.
Quirel.....Profesor Obrany Proti Černé Magii v díle "Harry Potter a Kámen Mudrců"...moc dlouho tam teda nevydržel...to vám povím :-D ...no nejlepší bylo, že se na konci stejně ukázalo, že v sobě na hlavě schovával Voldemorta...fůůj...něco tak nechutného....mít v hlavě dva obličeje...:-( bléé
Madame Pompreyová......Je Ošetřovatelka nebo se dá taky říct "doktorka" v Bradavicích...Nikdy se nad nikým neslituje a nechá ho vždycky přes noc na ošetřovně.
Alastor Moody nebo také více známý jako "Pošuk Moody"....Profesor Obrany Proti Černé Magii v díle "Harry Potter a Ohnivý Pohár"....je to bývalý bystrozor a člen Fénixova řádu.
...Tak tahle učitelka v 5. díle mučila studenty. Harrymu kouzlem vyryla do ruky větu ,,Nemám vykládat lži." ...no nepřizabili by jste ji?

Stručný obsah knihy HP a Princ dvojí krve♥

30. června 2009 v 19:27 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Princ dvojí krve

Stručný obsah knihy "Harry Potter a princ dvojí krve"
Název knihy v originále: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Autorka: Joanne Rowlingová
Vydání originálu: 2005
Šestý díl o studentu školy kouzel Harry Potterovi začíná čekáním na ředitele bradavické školy. Má se dostavit do domu Dursleyových.
Dorazí přesně v 11 hodin večer a nelze si nevšimnout jeho černé a seschlé ruky, o které se ale nechce bavit, se slovy, že se Harry vše včas dozví.
Harry Potter má strávit zbytek prázdnin v Doupěti, ale cestou se ještě zastavují u Horáce Slughorna. Toho Brumbál s Harryho pomocí přesvědčí, aby se vrátil z důchodu zpět učit do Bradavic.
Ráno se Harry Potter pustí baví s Ronem a Hermionou a dozvídá se mnoho novinek. Ministrem kouzel už není Popletal, Bill Weasley si bude brát Fleur Delacourovou, Smrtijedi vraždí spousty lidí včetně mudlů a obchod Freda a George prosperuje.
Při nákupu školních potřeb se setkávají s Malfoyem, který se chová až nápadně podivně.
Všichni studenti jsou hned na začátku školního roku šokováni, když Brumbál přivítá Horáce Slughorna, nového učitele lektvarů. Zaujímá dosavadní místo Snapa, který po letech úsilí získal místo vyučujícího obrany proti černé magii.
Vytvářejí se rozvrhy a Harry Potter přeci jenon získá místo mezi studenty lektvarů. Bohužel s tím ale nepočítal, takže nemá žádné pomůcky. Učebnici i přísady mu tedy zapůjčí Slughorn ze školních zdrojů. Kniha, kterou Harry dostane, obsahuje poznámky a Harry se díky tomu stává nejlepší v ročníku. Kromě toho mu Brumbál dává soukromé hodiny, na kterých Harrymu ukazuje život Voldemorta a chce ho seznámit s jeho slabými stránkami.
Ze vzpomínky Horáce Slughorna Harry Potter zjistí, že Voldemort rozdělil svou duši na sedm částí. šest částí své duše zaklel do šesti různých předmětů, Jeden z nich byl deník zničený během Harryho druhého školního roku, další zlikvidoval Brumbál a zůstala mu památka v podobě zničené ruky. Zbývají čtyři další části duše, které je potřeba zneškodnit dříve, než bude proveden útok na tu, která je v samotném Pánu zla. Se čtyřmi schovanými předměty je totiž Voldemort nesmrtelný. To je pravděpodobně i důvod, proč ho Brumbál nezkusil zabít už před rokem.
Harry Potter je zavolán ředitelem školy. Našel další z těch předmětů a je nutné jej získat. Oba se tedy vydávají na vzdálené místo kde tuto, pečlivě chráněnou věc, nalézají. Při návratu ke škole spatřují Znamení zla nad jednou z hradních věží. Hrad je plný Smrtijedů vpuštěných Malfoyem, Severus Snape zabíjí bezbranného Brumbála, kterého předtím Draco nepřipraveného odzbrojil. A kromě toho, věc, jenž vše způsobila není pravá, ale jde o napodobeninu. Světu čar a kouzel hrozí vážné nebezpečí a schyluje se ke zlým časům.

Kdo je Harry Potter?...jako by jsme to nevěděli :o)

30. června 2009 v 16:42 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥

Kdo je Harry Potter?Kdo je to Harry Potter? Celým jménem Harry James Potter je hlavní postava série od britské spisovatlky J. K. Rowlingové. Harry Potter se narodil 31. července 1980 v Godrikově dole. Jeho rodiče James Potter a Lily Potterová byli zavražděni zlým černokněžníkem, který se jmenuje Lord Voldemort. Jediný Harry Potter tento útok přežil a stal se prvním kdo nezemřel po jeho smrtící kletbě. Harry Potter byl dále vychováván u své tety Petunie Dursleyové a strýce Vernona Dursleyho. Stejně jako oni oba, i jejich syn Dudley Dursley byli mudlové a skoro celých deset let se chovali k Harrymu Potterovi jako k cizímu. Díky tomu, že Harry nejenom jako jediný přežil kletbu čaroděje Voldemorta, ale současně ho při této události i těžce zranil a oslabil jeho schopnosti, stal se mezi ostatními čaroději známou a obdivovanou celebritou. Později se Harry Potter dozví, že důvodem jeho přežití byla oběť jeho matky Lily Potterové. Navíc bylo dokonce předpovězeno, že Harry Potter a Lord Voldemort jsou spojeni - jeden zabije toho druhého, což byl důvod Voldemortova útoku na něj.
....Snad vás článeček zaujal tak papík ♥ :) Romišššek:)

Diplomek pro mě:)

29. června 2009 v 16:05 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Moje SB :-)

Diplomek pro mě od mého nového milovaného SBénka KIMI:)♥
Moc, moc, moc za něj děkuji, je oooopravdu móóóc krááásnýýý:)♥

Další super videjka z HP6 :)

29. června 2009 v 15:58 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥
Part1


Part2Snad se vám líbí stejně jako mě:)

Pár foteček z třetího dílu HP :)

28. června 2009 v 17:03 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Vězeň z Azkabanu


Další milé SBénko :)

28. června 2009 v 14:08 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Moje SB :-)
Další SBénko je KIMI s velmi krásným a zajímaavým blogem o hp :) ...jsem moc ráda, že se naše blogy setkaly, a že půjdou společnou cestou plnou přátelství ♥♥♥


diplomek pro kimi


snad se ti KIMI líbí:)

Vyhodnocení SBének♥

27. června 2009 v 20:00 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥
Tak...mohli jste se zapsat. Já osobně bohužel musela udělat zápis, protože ke mě polovina z vás chodí bud mooc málo a nebo vůbec. proto jste se mohli zapsat, a dopadlo to takto. s potěšením vám můžu oznámit, že mými SBénkami zůstávají:Myskast s blogem http://myskast.blog.cz/


! LULUL@ ! s blogem http://lucypevensi.blog.cz/

Mrs Eiffel s blogem http://logblog.blog.cz

Leníííška s blogem http://lenka-18.blog.cz

Jsemtynka s blogem http://jsemtynka.blog.cz

Slámka-brčko s blogem http://slamka-brcko.blog.cz

Piper(Šáruš) s blogem http://carodejky-magic.blog.cz/

Nikusqua s blogem http://nikca529.blog.cz/


A nové SBénko KIMI s blogem http://zvirata-blocek.blog.cz/
Bohužel jsou tady i SBénka, která se nezapsala.

jsou to:

Bedule s blogem http://bedule.blog.cz/

Mistique s blogem http://mistique.blog.cz/

Limette s blogem http://limette.blog.cz/

Verunkaa17 s blogem http://verunkaa17.blog.cz/

Lenulinka123 s blogem http://lenulinka123.blog.cz/

Friends-world s blogem http://friends-world.blog.cz/

Naši-labradorci s blogem http://nasi-labradorci.blog.cz/


Je mi líto, ale tyhle SBénka mažu. Měly šanci, ale propásly ji.
No doufám,že se na mě moc nezlobí, ale zpátky je asi nevezmu. Možná až SBének zase pár ubyde, což doufám, že se nestane:) tak zatím papa♥ Romišššek:)

P.S. někoho jsem přidala i sama, i když se nezapsal, a to proto, že vím, že tady chodí moc často, mám jeho blogísek moc ráda a líbíse mi jeho blogísek:)
TAK PÁ♥

Páni...super video z šestky!!

27. června 2009 v 19:09 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Princ dvojí krve
Pane bože! tohle nááádherné video jsem jenom úplnou náhodou našla na youtube.com!
Hezčí video jsem ještě nikdy neviděla!
Je na něm záznam Harryho a Brumbála z šestky HP!
Warner Bross uveřejnují stále více videí. Už se vážně nemůžu dočkat
až bude tenhle filmík v kinech a nakonec i na DVD .
Budu nejspíše první zákazník, který si toDívko půjde koupit :-D


Snad se vám líbí stejně, jako mě!!

Vyjímečný zápis SBének!

27. června 2009 v 13:39 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Moje SB :-)
Ahoj...všimla jsem si, že ke mě na blog chodí asi jen polovina SBének, proto jsem uspořádala naprosto vyjímečně zápis SBének. Doufám, že tuto akci nebudu muset už nikdy opakovat. Zatím papa.

Zapisujte se do komentářů, takto:

1. Přezdívka
2. Blog
3. Jak často tady chodíš (přibližně)
4. Chceš být mým SBénkem?
5. Proč chceš/nechceš být mým SBénkem.¨

Doufám že se zapíšete. Čas máte do večera do 20:00. Zatím papa♥

P.S. jiné komentáře netýkající se zápisu SBének pište prosím o článek níže. děkuji:)


Scéna z HP 3 :)

27. června 2009 v 11:51 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Vězeň z Azkabanu
Tady je moje oblíbená scéna z hp 3 :) tak se koukněte:)

Malý přehled Trailerů k šestce:)

27. června 2009 v 11:35 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Princ dvojí krve
Trailer 1

Trailer 2

Trailer 3


Trailer 4


Trailer 5


Doufám, že se vám líbí všechny a taky se těšíte až bude tenhle filmík v kině! :) už se moc, moc, moc těším .) zatím papapa♥♥

Další přátelé:)

26. června 2009 v 20:06 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Moje SB :-)

Prvním z dalších SBének tohoto blogísku je Karolkaa:)

tady je pro ni diplomek:)

doufám, že se diplík líbí :)
...a další SBénko je !LuLuL@! a diploek pro ni :)
taky doufám, že se diplomek líbí :) ..no tak papa

Pár pěkných foteček:)

25. června 2009 v 12:24 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Ohnivý pohár

Tady máte po dlouhé době párt krásných....většinou ale malých foteček:) ...no snad se aspon líbí:) ...no omlouvám se, ale nechtěly se mi všechny zvětšovat :) tak pápá♥

Plakáty

Plakát: Harry Potter a Ohnivý pohár

Plakát: Harry Potter a Ohnivý pohár

Plakát: Harry Potter a Ohnivý pohár

Plakát: Harry Potter a Ohnivý pohár

Oficiální fotky

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár


Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár


Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár


Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár


Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Relikvie smrti!

23. června 2009 v 10:19 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Relikvie smrti
Relikvie smrti
Samotné relikvie, jak již bylo zmíněno, jsou darem od Smrti třem bratrům a jedná se tedy o tři předměty. Legenda je to velice stará a je jen těžko odhadnutelné, co všechno je z toho pravda
a co už mýtus.Ovšem relikvie samotné existují (ve světě Harryho Pottera)

Starodávná/Bezová hůlka
Magický a pradávný předmět, kouzelná hůlka, která činí z toho, kdo ji používá, nepřemožitelného kouzelníka. Podle prastarého kouzelnického příběhu (O třech bratrech) její první majitel zemřel proto, že se chlubil tím, jakou hůlku vlastní. Hůlka ho totiž činí nikoliv nezranitelným či nepřemožitelným, pouze v kouzelnických střetech zajistí převahu, protože je hůlkou ze všech nejmocnější. Je to taktéž hůlka Smrti a hůlka Osudu. Tyto hůlky v kouzelnické minulosti patřili mocným mágům, kteří se chlubili tím, jak mocné hůlky mají, ale objevovaly se různě v čase a téměř nikoho nenapadlo je si spojovat ačkoliv měli velmi podobný příběh: krvavou minulost, kdy jejich vlastníci pak byli "odstraněni" právě pro hůlku,o níž kolovaly zvěsti,že je jednou z nejmocnějších,ne-li nejmocnější.
Gellert Grindewald se k této hůlce jako k jediné z relikvií dostal, ale protože ji ukradl, tak mu vlastně nikdy doopravdy nepatřila a proto se na něj nevztahovala ona nepřemožitelnost v kouzlení, kterou svým majitelům hůlka zajišťovala. Proto byl Grindewald roku 1945 poražen Albusem Brumbálem, čímž tato hůlka přešla do Brumbálova vlastnictví a nakonec se stala majetkem Harryho Pottera.
V symbolu je představována svislicí, která spojuje vrchol trojúhelníku s jeho základnou a která protíná kruh.
Životodárný kámen
Je další relikvií smrti. Tento kámen dokáže podle příběhu navracet mrtvé lidi zpět do tohoto světa. Podle pravidel magického světa Harryho Pottera však není možné žádným kouzlem navrátit mrtvému člověku život. Ve čtvrtém díle HP série však vidíme, že se objevili Harryho mrtví rodiče, zjevili se však jen jako přízraky či stíny. Takže i když se nakrátko vrátili do tohoto světa, ve skutečnosti do něj již nepatřili a i moc tohoto kamene spočívá pouze v tom, že přivede mrtvé zpět na tento svět v této přízračné podobě, ve které sem již nepatří.
Kámen byl později součástí prstenu, který se po generace dědil v rodu Gauntů, ale i ten se nakonec dostal do vlastnictví Harryho Pottera, ovšem během závěrečných bojů s Pánem Zla se ztratil v Zapovězeném lese.
V symbolu je tato relikvie představována kruhem uvnitř trojúhelníku.
Neviditelný plášť
Neviditelný plášť je třetí a poslední relikvií smrti, kterou v pradávném příběhu získal jeden ze tří bratří. Většina neviditelných plášťů jsou běžné pláště opatřené zneviditelňovacími kouzly, které však mají tu nevýhodu, že po nějakém čase začnou slábnout a vyprchávat. Tento prastarý plášť však touto nevýhodou netrpí a je tak mocný, že nositele pod tímto pláštěm nemůže (podle příběhu tří bratří) nalézt ani sama smrt. Jedná se o tentýž plášť, který po svém otci zdědil Harry Potter.
V symbolu je neviditelný plášť symbolizovaný trojúhelníkem

Symbol Relikvií smrti:)

22. června 2009 v 20:25 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Relikvie smrti
Relikvie smrti je označení tří magických předmětů z fiktivního světa Harryho Pottera, který vytvořila Joanne Rowling, a které se objevují v poslední knize série. V originále jsou tyto předměty označeny jako the Deathly Hallows.

Symbol relikvií smrti

Jednotlivé relikvie smrti jsou podle prastarého kouzelnického příběhu dary, které získali tři bratři od Smrti. Příběh se příhodně jmenuje O třech bratrech respektive Příběh tří bratří.

Samotný symbol, který je vyjádřením nebo zjednodušeným zobrazením těchto relikvií, je vlastně všechny zobrazuje. Symbol, který je hodně spjat také i s postavou Gellerta Grindewalda, má podobu (geometricky vyjádřeno) rovnostranného trojúhelníku s vepsanou kružnicí a zobrazenou výškou/těžnicí.

Gellert Grindewald jej často používal a proto byl vnímán jako jeho symbol, ovšem to je omyl, ke kterému došlo nepříliš rozšířenou znalostí příběhu tří bratří a existence relikvií, respektive jejich vyobrazení. Příběh samotný byl vnímán spíš jako pohádka. Grindewald sám se svého času pokoušel relikvie nalézt. Tento symbol dokonce nechal vyobrazit na zdech Kruvalu kde dodnes připomíná jeho krutovládu.

Alternativní formou může být vyobrazení, kdy se kruh nedotýká stěn trojúhelníku. Trojúhelník samotný nemusí být vyloženě rovnostarnný ale může být i rovnoramenný, ovšem nejčastěji je zobrazován právě jako rovnostranný.

Famfrpálové hřiště:)

22. června 2009 v 20:23 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥ |  Famfrpál
Tady máte pár foteček famfrpálového hřiště školy čar a kouzel v bradavicích:)

Ukradla Harryho Pottera!!

19. června 2009 v 19:43 | ♥♥♥Romišššek♥♥♥
LONDÝN- Originál nebo dokonalý podvrh? Britská spisovatelka J.K.Rowling (43) čelí obvinění, že ukradla nápad na postavu o kouzelném chlapci. Příběh o Harrym Potterovi, který jí vydělal miliardy, je prý kopie. Pokud se nařčení prokáže, plagiátorství příjde J.K.Rowling pěkně draho. Částka se může vyšplhat až k 15,6 miliardy korun!


Celý příběh měla Rowling okopírovat od britského autora jménem Adrian Jacobs, jehož kniha Čaroděj Willy se až nápadně podobá Harrymu Potterovi. ,,Je to neodůvodněné, nepodložené, nepravdivé," reagovalo na žalobu vydavatelství Bloomsburry, které uvedlo, že Rowling o Adrianovi Jacobsovi a jeho knize nikdy neslyšela, nikdy ji neviděla, ani nečetla. Jacobs, který už zemřel v roce 1997, prodal svoji knihu jen ve velmi skromném počtu, zatímco Potterovská mánie se rozšíila do celého světa a autorce vydělala miliardy. Žalobu na spisovatelku podla Jacobsův vnuk a syn, kteří jsou správci autorovy pozůstalosti. Jsou si prý jistí, že 36stránková kniha Jacobse posloužila Rowlingové jako podklad pro práci a u soudu to hodlají dokázat. Vydavatel rowlingovských ság o Harrym Potterovi už oznámil, že bude proti žalobě bojovat. Harry Potter a Relikvie smrti, sedmý a závěrečný díl knih o Harrym Potterovi, který vyšel v angličtině 21. července 3007, překonal všechny prodejní rekordy o nejprodávanější knihu všech dob! Knih o Harrym Potterovi se celkově prodalo přes 400 milionů a jsou přeloženy do 65 jazyků. V češtině se celkem prodalo 1.5 milionu knih o Harrym Potterovi. Majetek J.K.Rowling je odhadován na 17,5 miliardy korun!!No....já si o tomhle myslím, že je to naprostá pitomost, a že prostě J.K. Rowling opravdu dostala nápad o kouzelném chlapci ve vlaku z Manchasteru do Londýna. ...tento text otiskl dnešní deník blesk. Myslela jsem si, že by vás to mohlo zajímat:) ....no máte tady anketku tak pište komenky:)♥ tak pá